Domowe sposoby na wypadanie i wzmocnienie włosów

Zdrowe i piękne włosy odgrywają nieocenioną rolę w wyglądzie i samopoczuciu każdego z nas. Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn powodem ich wypadania jest starzenie się, zaburzenia hormonalne czy stres. W efekcie nie tylko niekorzystnie zmienia się nasz wygląd, ale i maleje poczucie pewności siebie. Jak zatem skutecznie przeciwdziałać przedwczesnemu przerzedzeniu się bujnej fryzury?

Przedstawiamy wam KRÓLOWĄ dzisiejszego odcinka, a jest nią KONICZYNA CZERWONA, inaczej zwana również koniczyną łąkową, przez wielu traktowana jest jako uciążliwy chwast. Tymczasem roślina ta wykazuje wiele właściwości kosmetycznych, które od dawna wykorzystuje się w kosmetyce naturalnej. W jakim celu zatem można stosować koniczynę czerwoną?

4 Comments Dodaj swój

 1. Izabela pisze:

  Czy można zamrozić kwiaty koniczyny? I czy tracą wtedy swoje wartości? Nie mam jeszcze domowego octu jabłkowego… zanim urosną jabłka i zrobię ocet, może już nie być koniczyny.

  1. admin pisze:

   Koniczyna powinna jeszcze być :0 ale oczywiście można mrozić kwiaty koniczyny. Dobrze jest ja spryskać roztworem gliceryny 🙂 pozdrawiamy

 2. Izabela pisze:

  Właśnie zaczynam tworzyć ocet z koniczyną i mam pytanie: proporcje są podane w ml – 100ml koniczyny , to ile gramów?
  Dziękuję za inspiracje i pozdrawiam serdecznie.

 3. Marta pisze:

  super bardzo się cieszymy 🙂 w tworzeniu octu chodzi o proporcje 1:5 Jeśli weźmie Pani 100g koniczyny to wówczas 500g octu jabłkowego. Choć kiedyś sporządzano głównie na objętości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *