Najlepszy OLEJ do cery trądzikowej

OLEJ Z OGÓRECZNIKA jest najlepszym olejem stosowanym do produktów przy cerach mieszanych, tłustych, z problemami, a jednocześnie przesuszonych.

Naszym bestsellerem jest seria NISZCZ PRYSZCZ, a powodem jej skuteczności obok oczywiście doboru najlepszego naparu z ziół jest jej nawilżająca moc.

Często do nas piszecie i pytacie, nauczone już stosowaniem kosmetyków przeciwtrądzikowych, czy aby nasze kosmetyki nie przesuszają?.

My wiemy, że jeśli cera tłusta zostanie przesuszona np. słońcem, stosowaniem kosmetyków wysuszających (szczególnie tych myjących) nie daj Boże z drobinkami, które uszkadzają i podrażniają ujścia gruczołów łojowych – efekt może i jest na chwilę, ale już po kilku godzinach widać jak gruczoły pozbawione wszystkiego co naprodukowały, zaczynają brać się do intensywniejszej pracy i jeszcze więcej i więcej produkują łoju.

Jednym z lepszych olejów do cer tłustych i mieszanych jest właśnie OLEJ Z OGÓRECZNIKA – otrzymywany przez tłoczenie na zimno z nasion ogórecznika lekarskiego.

Zawiera on bardzo duże ilości NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), w tym kwas gamma-linolenowy 18-27%.  Kwas linolowy zapewnia prawidłową strukturę cementu międzykomórkowego, dzięki czemu bardzo dobrze nawilża i ogranicza TEWL (transepidermalną utratę wody).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *