olej z ogórecznika najlepszy dla cer tłustych, trądzikowych

Olej z ogórecznika najlepszy olej do cer mieszanych, tłustych z problemami a jednocześnie przesuszonych.

Naszym bestsellerem jest seria Niszcz Pryszcz, a powodem jej skuteczności obok oczywiście doboru najlepszego naparu z ziół jest jej nawilżająca moc.

Często do nas piszecie i pytacie, nauczone już stosowaniem kosmetyków przeciwtrądzikowych, czy aby nasze kosmetyki nie przesuszają. Ale my wiemy, że jeśli cera tłusta zostanie przesuszona np. słońcem, stosowaniem kosmetyków wysuszających (szczególnie tych myjących) nie daj Boże z drobinkami, które uszkadzają i podrażniają ujścia gruczołów łojowych to efekt może i jest na chwilę, ale już po kilku godzinach widać jak gruczoły pozbawione wszystkiego co naprodukowały, zaczynają brać się do intensywniejszej pracy i jeszcze więcej i więcej produkują łoju. Najgorszą rzeczą są do tego peelingi stosowane kilka razy w tygodniu, ale o tym innym razem.

jednym z lepszych olejów do cer tłustych i mieszanych jest właśnie olej z ogórecznika. Olej ten otrzymywany jest przez tłoczenie na zimno nasion ogórecznika lekarskiego.

Zawiera on bardzo duże ilości NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), w tym kwas gamma-linolenowy 18-27%.  Kwas linolowy zapewnia prawidłową strukturę cementu międzykomórkowego, dzięki czemu bardzo dobrze nawilża i ogranicza TEWL (transepidermalną utratę wody)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *