Jak pielęgnować skórę suchą naczynkową?

Skóra naczynkowa często jest przesuszona i bardzo wrażliwa. Reaguje zaczerwienieniem nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale również na stres, ostre przyprawy oraz używki takie jak: alkohol.

Oczywiście najlepiej byłoby unikać tych wszystkich czynników powodujących zaczerwienienia, ale doskonale wiemy, że w praktyce jest to niemożliwe.

Jak więc pielęgnować cerę suchą naczynkową?

Podczas naszej ostatniej wyprawy natknęłyśmy się na pięknie kwitnące KOCANKI PIASKOWE. Roślina ta posiada lekko omszoną łodygę zakończoną małymi żółtymi kwiatkami.

Zapach KOCANKI jest charakterystyczny ze względu na zawarty w niej olejek eteryczny. Jego główny składnik to izosalipurozyd, który zanika po pewnym czasie od zerwania. Dlatego my postanowiłyśmy utrwalić KOCANKI w maceracie olejowym. Jesteśmy pewne, że zaaplikowanie maceratu na podrażnioną skórę przyniesie szybką ulgę.

MACERAT OLEJOWY Z KWIATÓW KOCANKI

➡ 1/2 szklanki kwiatów kocanki

➡  1/2 szklanki oleju słonecznikowego (ryżowego)

KWIATY KOCANKI zalewamy ciepłym, ale nie gorącym olejem. Przykrywamy wszystko kocem i tak trzymamy w ciepłym miejscu przez 24 godziny. Następnie przestawiamy do ciemnego miejsca o temp. ok. 20 st. Celsjusza. Po dwóch tygodniach filtrujemy (my pozostawiamy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *