Dla cer najbardziej wrażliwych z wrażliwych

W ciągu kilkunastu lat mojej praktyki jako chemika -technologa, zauważam coraz więcej Klientek z cerę bardzo wrażliwą. Oczywiście ta najbardziej wrażliwa, najcieńsza i najdelikatniejsza to cera naczynkowa. Na ratunek takiej skórze przychodzi pięciornik gęsi.

Oczywiście kolejna pospolita jednak jak piękna, delikatna roślinka. Jest to niska, płożąca się roślina. W węzłach rozłogów wyrastają “pierzaste” liście i  pojedyncze żółte kwiaty na delikatnych, prostych łodygach z pięcioma płatkami.

Pięciornik to roślina garbnikowa, zawierająca m.in. kwercetynę, doskonale obkurcza ściany naczyń krwionośnych, ale również hamuje rozwój bakterii. Działa przeciwzapalnie i łagodząco.

Jest ona składnikiem naszej Kuracji Łagodzącej przeznaczonej do cer naczynkowych i/lub z trądzikiem różowatym. Krem ten dzięki Waszym głosom otrzymał tytuł Stylowego Kosmetyku w 2014 roku 🙂 Kolor produktu jest ciemnopomarańczowy, ze względu na mieszankę ziół ale przede wszytskim na zwartość oleju z rokitnika. Jednak naturalne składniki nie powodują zabarwienia na skórze.

http://www.sklep.kosmetykidla.pl/home/14-kuracja-lagodzaca.html

Sposób przygotowania:

2 łyżki suszonego ziela pięciornika zalać szklanką przegotowanej wody, gotowac 5 minut, potem odtsawić na ok 30 minut.

Przemywamy po umyciu cerę wrażliwą, naczynkową, z rozszerzonymi porami i/lub z trądzikiem różowatym.

Marta

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *