AZS, Łuszczyca, najtrudniejesze trądziki, czy jest na to sposób?

Wiele osób do nas pisze o swoich problemach skórnych, najczęstszym pytaniem oczywiście są najtrudniejsze trądziki, często zawodowe np. kosmetyczny, potem pytania o atopowe zapalenie skóry no i łuszczyca.

Oczywiście są to zmiany skórne związane z naszym układem autoimmunologicznym i to jest reakcja skóry na to co dzieje się w naszym życiu – ale o tym zerzej w innym poście.

Dziś naszą bohaterką jest bardzo deliktana roślinka (krzewinka), która rośnie oplatając inne rośliny (czarny bez) , przedmioty (słupy, płty itp). W czasie kwitnienia ma fioletowe kwiatki, a potem czerwone owoce. Niby taka delikatna a jednak ma w sobie wyjątkową moc dzięki saponinom sterydowym.

Istnieją prace naukowe potwierdzajace jej wyjątkową skuteczność między innymi przy najtrudniejszych problemach skórnych m.in atopowe zaplenie skóry, niektóre łuszczyce i najtrudniejsze trądziki.

Napar do przemywania:

1 łyż. rozdrobnionego ziela psianki

1 szklanka przegotowanej wody

30 minut parzymy pod przykryciem, a następnie przemywamy zmiany skórne.

Można nim płukać też włosy z problemem łupieżu – my właśnie testujemy.

Okłady 

świeże roztarte w moździerzu ziele psianki mieszamy z olejem z czarnuszki siewnej bądź ogórecznikowym i smarujemy chorą skórę.

Niech się pięknieje

Marta

2 Comments Dodaj swój

  1. Damian pisze:

    Witam, a coś na łojotokowe zapalenie skóry?

    1. admin pisze:

      witaj Damianie, niestety jeszcze nie ale pierwsze prace projektowe ruszyły więc pewnie za kilka lat będzie coś ziołowego i skutecznego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *