Regeneracja skóry po lecie, tym razem piękne orzeszki lipy.

Wiele osób zna i wykorzystuje właściwości lecznicze kwiatów lipy. Okazuje się iż bardzo cenne są również owoce lipy wyglądające jak małe orzeszki. Należy pamiętać aby zebrać je zanim opadną z drzewa.

My orzeszki lipy przygotowujemy na dwa różne sposoby. Garstkę zerwanych owoców zalewamy szklanką wrzątku i pozostawiamy na 30 minut. Tak przygotowanym naparem przemywamy twarz nawet kilka razy dziennie.I co z tego mamy?

zdjęcie orzeszki

A no właśnie owoce lipy bogate są w śluzy, białka, skrobię, flawonoidy  bezcenne dla naszej przesuszonej skóry po tak upalnym lecie.

Drugi sposób praktycznego wykorzystania orzeszków lipy to przygotowanie maseczki. Garść roztartych orzeszków zalewany połową szklanki wrzątku i rozcieramy na papkę. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na gazę a następnie na twarz na 20 minut takie tam domowe spa. Orzeszki z lipy bogate są w olej tłusty kiedyś nawet tłoczono olej z owoców lipy. Olej ten zawiera nawet do 50 % oleju linolowego, który świetnie wbudowuje się nam w struktury cementu międzykomórkowego, uszczelniając go, a dzięki temu mamy ograniczoną nadmierną ucieczkę wody z głębszych warstw naskórka.

Pozdrawiam

Zosia

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *